Real Madrid’de Arda Güler Şoku!

Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, Real Madrid’in yarın sahasında Valencia’ya karşı oynayacağı lig maçı öncesinde basın toplantında konuştu.

Takımla birlikte antrenmana çıkmayan Arda Güler’in kas sakatlığının nüksettiğini aktaran Ancelotti, “Maalesef talihsizlik oldu. Braga maçından önce bazı sorunlar yaşadı. Önemli olmadığını düşündük, sonrasında devam ettiğini gördük ama ciddi bir şey değil. Küçük bir geri adım diyebiliriz. Onu en iyi şekilde hazırlamak için çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“OLAĞANÜSTÜ YETENEK”

Arda’nın şu anda üzgün ve kızgın olduğunu ifade eden İtalyan teknik adam, şöyle devam etti:

“Benim ona söyleyebileceğim rahat ve sakin olması. Sadece bu şekilde bu dönemi atlatır ama yaşadıkları her sakatlanan futbolcu için geçerli olduğundan gayet normal. Takım arkadaşların oynarken senin oynayamaman, iyileşmek için zamanın geçmesini beklemek kolay değil. Üzgün ve kızgın olması normal. Ama bizim acelemiz yok. Arda’nın geleceği Real Madrid’de ve bunu en iyi şekilde yapacaktır. Çünkü olağanüstü bir yetenek.”

“İYİ BİR GELECEK ONU BEKLİYOR”

Arda’nın ilk ağustos ayında sağ dizinden menisküs ameliyatı geçirdiğini ve bu tip sakatlıkların ardından kas sorunlarının çok normal olduğunu anlatan Ancelotti, “Benim futbolculuk dönemimde de benzer sorunlar yaşadım. Arda’nın geleceğine ilişkin kesinlikle hiçbir şüphe yok. Güzel, iyi bir gelecek onu bekliyor.” şeklinde konuştu.

AS’ta yer alan habere göre Arda Güler 1 ay sahalardan uzak kalacak. Genç yıldızın uyluk probleminin olduğu ve geri dönüşün tahminen 1 ayı bulabileceği aktarıldı.

Arda Güler daha önce dizinden yaşadığı sakatlık sonrası ameliyat olmuş ve ardından takımla antrenmanlara başladıktan sonra sol arka adalesinden sakatlanmıştı. Arda Güler, yaşadığı sakatlıklar sebebiyle Real Madrid’de hiçbir resmi müsabakada yer alamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x